Mida me õpime

Susumud

on meie kooli kõige pisemad tavaliselt 1,5-4.aastased lapsed ning nii mõnigi neist on teinud oma elu esimesed sammud tatamil. Nad harjutavad koos emme või issiga, vahest ka vanaema-vanaisaga.

   

Eesmärk ja tegevus:

Toni Judokooli Susumude treeningul on kindlasti rõhuasetus lapse tervikliku arengu toetamisel: lisaks üldkehalisele treeningule pöörame suurt tähelepanu laste peenmotoorika, rütmitaju, koordinatsiooni ja vastupidavuse arendamisele läbi eakohaste sportlike tegevuste. Tunde on sisustamas muusika, rütm, lustlik õppemäng ja kõikvõimalikud muud vahvad võtted, mis mudilastele treeningtunni kaasahaaravaks teevad. Läbi mänguliste treeningharjutuste saavad lapsed õppida suunama oma tahet ja emotsioone, pingutama isikliku saavutuse nimel, vastu võtma nii edu kui ebaedu; leidma treenerilt toetust ja tunnustust. Mis aga peamine: tahame anda mudilasele toimetulekukogemuse, enesekindluse, iseseisvuse.

   

koos emme- ja issiga                                     rosinaid nosimas               emme aitab!

Susumude esimeseks treeneriks Toni Judokoolis on sensei Toni Eylandt. Traditsioonilistele treeneri-oskustele lisaks on tal alushariduse pedagoogi haridus ja pikaajaline töökogemus. Pedagoogi „hea silmaga” Toni on rõõmsameelne, julgustav ja toetav sõber Teie pesamunale ning Teie partner lapse kompetentside ja ande kaardistamisel. Toni hoolitseb selle eest, et tänasel mudilasel oleks 4-5-aastaselt Jukude rühmaga liitudes hea vaimne ja füüsiline ettevalmistus ning baasteadmised judo-kultuurist ja käitumistavadest. Susumude treeningriietuseks on pehmete mustriliste revääridega oranź puuvillane kimono.

Jukud 

on 4.-7. aastased lapsed, kelle õppetöö toimub õppekava kohaselt, võimaldades neil seitsme-aastaselt sooritada kollase vöö eksam. Jukude treeningriietuseks on Toni Judokooli embleemiga oranź puuvillane kimono. Nende põhitreeneriks on sensei Toni Eylandt ja Keio Kalm. Noored treenerid on väga õpimishimulised, lastesõbralikud ning hea füüsilise ettevalmistusega noored.

 

 

Judokad

Judo-rühmades harjutavad juba tõelised tulevased judokad! Neil on kollane vöö ning paras kogus teadmisi ning praktilisi oskusi. Nad osalevad aktiivselt Judokooli Karikasarjavõitstlustest, löövad kaasa nii Eesti Meistrivõistlustel kui ka Rahvusvahelistel Turniiridel. Tõeliste tulevaste meeste põhitreeneriks on senseid Jaanus Olev ja Keio Kalm. Judokate treeningvormiks on valge puuvillane kimono ning kvalifikatsioonile vastav vöö (OBI).

 

Judoka aukoodeks

Judo kannab endas sajanditepikkuseid traditsioone ning on samuraide aukoodeksi pärija.

Judo kasvatab mitte ainult kehalist jõudu, vaid ka mõistust, õilsust. Judo on loominguline viis enesetäiustamiseks. Nii algaja kui kogenud judoka peab olema mehelik, järjepidev, tagasihoidlik ning suhtuma austusega teistesse inimestesse.

Kahevõitluse looja, Jigoro Kano, pidas oma loomingut isiksuse harmoonilise arengu loomise vahendiks. Ta leidis, et judo pole mitte niivõrd relvata enesekaitse, kuivõrd igapäevase elu filosoofia. Judoka aukoodeks hõlmab endas selliseid omadusi nagu:

 • viisakus
 • julgus
 • siirus
 • ausus
 • tagasihoidlikkus
 • enesevaldamine
 • truudus sõpruslikes suhetes
 • lugupidamine ümbritsevasse.

Oma loengutel tõi Jigoro Kano samuti välja judoka 5 põhimõtet igapäevaseks eluks:

 • ole igas ettevõtmises algatuslik
 • igapäevaselt jälgi tähelepanelikult ennast ning situatsioone, märka ümbritsevate inimeste käitumist, pööra tähelepanu kõigele ümbritsevale
 • mõtesta täielikult lahti, käitu otsustavalt
 • tunneta piiri
 • rõõmu ja masenduse, enesepiitsutuse ja laiskuse, mõtlematu hooplemise ja haleda argpükslikkuse teel püsi mõõdukuse juures.

Ülemaailmset Judo Päeva peetakse  28.oktoobril, Jigoro Kano sünnipäeval.

 

preload images preload images preload images preload images preload images preload images preload images